Наполи разгроми Волфсбург в първи мач от ¼ финалната фаза на Лига Европа. „Небесносините" се наложиха с 4:1 като гост в Германия и по този начин смело се отправят към полуфиналите на турнира.

Загубата за „вълците" е историческа, тъй като до момента тимът не е губил с повече от два гола на своя стадион в европейските турнири. Наполи категорично надигра домакините, които бяха бледа сянка на представянето си от началото на сезона. Успехът е идеален подарък за треньора на италианците Рафаел Бенитес, който днес празнува своя 55-ти рожден ден.

Първото попадение падна в 15-ата минута, когато Игуаин се измъкна от защитата на Волфсбург, но пое топката с ръка, което остана незабелязано от съдиите и излезе очи в очи с вратаря, стреляйки безпогрешно за 1:0. Осем минути по-късно резултатът вече бе 2:0. Игуаин подаде отлично към Хамшик, който с едно докосване удвои.

В  64-ата минута защитата на домакините сгреши, Кайехон проби по дясното крило, подаде към Хамшик, който отбеляза за 3:0. Наказателната акция на Наполи продължи, когато в 77-ата минута Габиадини засече центриране и с глава направи 4:0.

Почетното попадение за „вълците" отбеляза Никлас Бендтнер, който влезе като резерва. Датчанинът се разписа в 80-ата минута след пробив на Перишич по лявото крило и подаване успоредно на голлинията, а нападателят на празна врата се разписа.