Приятната изненада на френската Лига 1 Нанси направи добро впечатление и срещу Висла (Краков) като се наложи с 2:1 у дома в среща от група "Е" на турнира за Купата на УЕФА.

Гостите от Висла първи бяха близо до попадението, но Блашциковски пропусна от изгодна позиция. Французите на свой ред имаха възможност да отбележат, но вратарят на Висла Доля изби с вещина на удари на Кретиен, Клебер и Нгуемо.

Все пак в Нанси откри резултата в 11-ата минута, чрез Паскал Беренгер, който вкара отблизо центрираната от Мишел Кретиен топка.

След 30 минути гостите стигнаха до равенството след удар на Павел Брожек, който опъна мрежата на французите с далечен изстрел.

Нанси вложи повече сили в атака след почивката и в 58-ата минута Беренгер вкара второто си попадение, с което деонесе и победат за тима си.

След второто попадение за домакините, играчите на Висла останаха с човек по-малко, което предреши крайния победител.

В другата среща от групата английският Блекбърн бе категоричен над швейцарските си гости от Базел и ги съкруши с 3:0.

Головете за домакините реализираха Тугай, Джеферс и Маккарти.