ГООООЛ! Франсерджио видя, че Бауман е излязъл встрани и стреля от 40 метра технично. Топката намери очертанията на празната врата.

Шест минути добавено време. Личи си, че съдията е англичанин.

Жълт картон за Шалай. Седми в мача.

83′

Гояно е декориран в жълто.

82′

ГОООЛ! Франсержио засече подадена по земя топка пред вратата на гостите. Диего Соуза подаде на ляво на Ешгайо, който върна успоредно на вратата. Нямаше достатъчно защитници да покрият атаката на домакините.

80′

Ешгайо получи петия жълт картон в мача. Той задърца Шулц.

79′

Амири получи жълт картон.

77′

Излиза Жоао Карлош. На негово място ще играе Фабио Мартинш.

75′

Жоао Карлош получи картон за груба игра.

74′

ГООООЛ! Демирбай цетрира от фаул отляво на атаката. Марк Ут успя да засече с крак през куп играчи. Джеферсон изпусна Ут.

70′

Диего Соуза заменя Паулиньо. Без промяна в концепцията на Абел Ферейра.

69′

Демирбай получи картон и ще пропусне мача срещу Лудогорец.

68′

Матеус спаси удар на Ут. Вратарят изпусна топката, но успя да я закове пред голлинията.

65′

Последна смяна за Хофенхайм. Адам Шалай влиза. Играта напусна Зубер.

63′

Жоао Карлош направи нещо между центриране и удар след изпълнение на фаул отляво до наказателното поле. Топката излезе в аут.

61′

Грилич спря бърза контра на домакините.

58′

Гнабри слезе остро отляво. Ферейра успя да изчисти в корнер центрирането.

57′

Голяма битка в наказателното поле на Брага. Грешки и на нападатели, и на защитници.

56′

Серия от корнери за гостите. Португалците не упражняват никаква преса.

56′

Пропуск! Амири изведе Марк Ут сам срещу Матеус. Вратарят излезе и топката се удари в гърдите му.

54′

Обръчът около полето на Брага се затяга. Португалската защита е объркана.

52′

Пропуск! Матеус изби в краката на Гнабри, който отблизо под малък ъгъл на можа да намери вратата.

51′

Гайгер излиза. Ут ще играе на негово място.

51′

49′

Домакините ораганизираха няколко атаки и пренесоха играта напред.

46′

Хубава атака на Брага отляво. Ударът на Джеферсон беше блокиран от Фогт.

45′

Гнабри сменя Нордвейт.

45′

Започна второто полувреме.

45+3′

Гол от съблекалнята. Атаки на Хофенхайм. И нищо.

45+2′

Опасно центриране на Шулц. Нападателите не можаха да отиграят топката.

45′

Три минути добавено време. Домакините играят за печелене на време.

44′

Паулиньо падна в наказателното поле на Хофенхайм. Маринър показва играта да продължи.

43′

Остра атака на домакините отляво. Франсерджио и Бош си удариха главите.

41′

Матеуш изичсти в тъч след неразбирателство в отбраната на домакините. Рационално решение.

39′

Матеуш отвори аркада на Нортвейт при борба за висока топка. Германецът удари един лакят на вратаря.

Лекарите спират кръвта от веждата на Нортвейт.

38′

Ферейра успя да изчисти топката на Демирбай, който щеше да остане сам срещу Матеуш.

37′

Гостите владеят топката, но досега не са създали нито едно голово положение.

36′

Ужасяващо центриране на Ешгайо отляво при една от редките атаки на португалците.

34′

Мачът се играе при силен дъжд. Владението на топката е 43% на 57% в полза на гостите.

31′

Паулиньо даде началото на бърза контра Брага, но Франсерджо се замота и загуби топката.

30′

Играта отново е пренесена в полето на Брага. Защитата засега се справя с центриранията.

26′

Крамарич шутира след бърза контра на гостите. Ударът му беше блокиран. Португалците тъкмо бяха отразили натиска на гостите.

22′

Гостите атакуват основно отляво чрез Шулц. Домакините трудно му противодействат.

19′

Гостите пресират до линията на наказателното поле. Португалците трудно изнасят топката.

16′

Ферейра успя да изчисти при остро центриране отляво. Домакините са приели много дълбоко играта в своята половина.

15′

Бърза контра на домакините, но Жоао Карлош се засуети и не можа да шутира от границата на полето.

13′

Гостите опитват да стигнат до изравнителен гол, но домакините са добре подредени отзад.

6′

Крамарич излезе в изгодна позиция пти атка на Хофенхайм, но се оказа в засада.

2′

ГОООООЛ! Още в 44-та секунда Марсело Гояно откри резултата след удар от границата на наказателното поле. Жоао Карлош проби до аутлинията отляво. Подаването му беше отклонено към връхлитащия Гояно.

1′

Диего Соуза Грегор Кобел

Домакините от Брага при победа ще си осигурят класирането за следващата фаза на Лига Европа. Нещо повече при такaва развръзка Хофенхайм ще отпадне от надпреварата.

Но този резултат не е толкова вероятен, защото независимо, че мачът се играе в Португалия, Спортинг е отбор, който се представя равномерно независимо от теренa, на който играе. Доказателство са мачовете с Лудогорец, в които Брага загуби у дома с 0:2 и след това измъкна равенство като гост 1:1.

Брага загуби през уикенда мачът си за купата на Португалия от Рио Аве с 0:1. Най-важният играч е египтянинът Ахмед Хасан с 3 гола в мачовете за Лига Европа. Равенството е също добра опция, която при условие, че Истанбул Басакшехир не победи в Разград, също ще класира тима напред.

Хофенхайм трябва да играе само за победа. През уикенда отборът направи равенство в Бундеслигата с Антракт (Франкфурт) 1:1. В гостуванията германския отбор се представя равномерно. В последните 10 мача има 3 победи, 4 равенства и 4 загуби. Тимът играе открит и нападателен футбол и мачовете му са съпътствани с много голове.

Спoред специалистите на-вероятният завършек е равенство с голове.