Борусия (Мьонхенгладбах) направи сериозен преход от дъното на класирането в Група J на Лига Европа до втората позиция в таблицата с подреждането.

Това стана възможно за отбора след инфарктна победа в 95-ата минута срещу именития гост в Германия Рома.

Италианците демонстрираха характер, но така и не успяха да си тръгнат поне с точката от немска земя.

Победата за домакините дойде в заключителните мигове на даденото продължение, като в крайна сметка те се наложиха с 2:1.

Снимка 451764

Източник: Twitter

Федерико Фацио изненадващо даде предимство в резултата на... домакините, отбелязвайки си злощастен автогол в 35-ата минута. Това бе и единственото попадение за съставите през първото полувреме.

След почивката римляните вдигнаха оборотите, а аржентинецът от италиански произход, пратил топката във вратата на собствения си тим през първото полувреме се реваншира по най-добрия начин, вкарвайки и в другата, правилна в случая.

Снимка 451763

Истинската драма обаче бе запазена за последните мигове от битката, когато Тюрам вкара втория гол за домакините, връчвайки трите точки на тима си.

Така Борусия застава на втората позиция в групата с 5 точки. Рома разполага със същия актив, а Волфсбергер е последен с 4 пункта на сметката си.

Рома победи Наполи с 2:1

Възходът на Рома в Серия "А" продължава

"Вълците" се справиха с Наполи

Лидерът Истанбул ББ има 7. Това стана възможно след победа за турския тим при визитата на австрийската сензация в надпреварата с 3:0.

След нулева първа част гостите от Турция се разиграха, а в 73-ата минута вече бяха и с човек повече на терена, след изгонването на Рнич. Един Вишча от дузпа в същата тази минута, както и Кривели, вкарал на два пъти до края на мача, оформиха крайния резултат.