Макаби (Хайфа) отстрани от турнира за Купата на УЕФА руския гранд ЦСКА (Москва). Еврейте победиха с 1:0 в срещата-реванш и вече са на осминафинал, тъй като първата среща межди двата тима завърши без двата отбора да си отбележат гол (0:0).

Единственото попадение в днешния сблъсък само четвърт час след началото реализира Колаути, с което екзекуторът на българския Литекс в тазгодишното издание на турнира отстрани носителя на купата от 2005 година.

Стартовите състави на Макаби (Хайфа) и ЦСКА (Москва):

Макаби (Хайфа): Давидович, Харази, Мехумар, Маграшвили, Кейнън, Андерсон, Боколи, Масуди, Хавир, Рафаелов, Колаути

ЦСКА (Москва): Акинфеев, Лемберас, Игнашевич, А. Березуцки, В. Березуцки, Жирков, Алдолин, Рахими, Дуду, Ъф, Карвальо

В същото време португалския Бенфика победи и в ответния мач Динамо (Букурещ), като се наложи с 2:1 като гост и с общ резултат 3:1 продължава напред. Румънците поведоха с гол на Мунтеану в 21-ата минута, но след почивката „орлите" обърнаха резултата благодарение на Андерсон и Катсуранис.

Стартовите състави на Динамо и Бенфика:

Динамо: 1. Лобонт, 3. Блай, 4. Моти, 26. Раду, 15. Шербан, 6. Маргаритеску, 7. Мунтеану, 20. Кристеа, 9. Никулеску, 10. Данчулеску.

Бенфика: 12. Ким, 22. Нелсон, 3. Андерсон, 5. Лео, 4. Луизао, 26. Карагунис, 6. Пти, 8. Кацуранис, 20. Шимао, 27. Дерлей, 30.Миколи