Лудогорец вече е с единия крак на 1/16-финалите в Лига Европа! Разградчани записаха трета поредна победа в група „В", този път с 1:0 над Черноморец в Одеса. Така българският отбор остава едноличен лидер в групата с 9 точки след три кръга и при още една победа със сигурност ще играе в Европа и наесен.

„Орлите" стигнаха до трите точки в Одеса с огромен късмет и благодарение добрите изяви на Владо Стоянов. Единственото попадение за българите пък дойде след левашка изява на украинския вратар.

Черноморец започна с голямо желание и в първите 20-ина минути домакините имаха пълна доминация. Антонов стреля опасно с глава в 7-ата минута. В 19-ата пак той бе изведе странично срещу Владо Стоянов, но стражът успя да закачи леко топката и да я прати в корнер.

Впоследствие Лудогорец успя да поизравни играта, която започна да се води предимно в центъра. В самия край на полувремето пък дойде и голът за Лудогорец. Христо Златински стреля от далечен пряк свободен удар, а вратарят на домакините Безотошни някакси пропусна топката между ръцете си и тя влетя в мрежата.

След  почивката Черноморец натисна още по-ожесточено в търсене на изравнителен гол. Все пак първата голяма опасност за втората част дойде пред украинската врата, когато Кишада стреля добре от границата на пеналта,но в аут.

В последните трийсет минути на двубоя играчите на Черноморец сякаш се надпреварваха да пропускат пред българската врата.

Джа Джедже стреля от упор в 60-ата мин, но покрай вратата на Лудогорец, малко след това Антонов с глава пък прати топката в ръцете на Стоянов. С пропуск отблизо се отчете и Прийомов. В 71-ата мин пак Джа Джедже и Стоянов бяха в центъра на събитията и пак в полза на българина. Малко след това пък Риера от няколко метра стреля толкова неточно, че разсмя публиката.

В последните минути нови положение се откриха пред Диденко и Матош, но Фортуна тази вечер явно бе решила да се усмихне на Лудогорец, който въпреки че бе надигран през целия мач, се прибира в Разград с три точки.

ЧЕРНОМОРЕЦ ОДЕСА -ЛУДОГОРЕЦ 0:1 (СТАТИСТИКАИ КОМЕНТАР)