Локомотив (София) победи с 4:0 израелски Бней Йехуда в мач-реванш от втория предварителен кръг на турнира за Купата на УЕФА и се класира за следващата фаза от надпреварата с общ резултат 6:0 от двата мача.

На стадион "Българска армия" играчите на треньора Стефан Грозданов се забавляваха истински, като без особени проблеми стигнаха до убедителния успех.

С два гола се отличи Калоян Караджинов, а по един отбелязаха най-добрия в редиците на "железничарите" Кристиян Добрев и национала Цветан Генков.

Гостите играха от 26-ата минута с човек по-малко, след като за брутална балтия в краката на Добрев бе изгонен Дагани.

"Червено-черните" взеха под контрол нещата още от самото начало, като Антунович опита удар още в 4-ата минута. Десет минути по-късно сръбският нападател намери отлично Генков, но в последния момент вратаря на гостите изби топката от краката му.

В 21-ата минута логичното се случи. След пряк свободен удар на 30-тина метра от вратата на Бней Йехуда, Дафчев чукна топката към капитана Добрев, който с мощна тупалка по земя откри резултата.

Четири минути по-късно гостите останаха и с десет души на терена.

В 43-ата минута Антунович изведе зад отбраната на Бней Йехуда Генков, който напредно и елегантно отбеляза за 2:0.

През втората част ситуацията на терена не се промени.

В 51-ата минута Добрев опита воле, но след удара му топката се удари в Антунович. Последва и пропуск на Коилов, който бе изведен очи в очи с вратаря на гостите.

В 61-ата минута Малин Орачев намери в наказателното поле непокрития Калоян Караджинов, който с глава направи 3:0.

Двайсет минути по-късно двамата повториха упражнението за крайното 4:0.

"Не мога да не бъда доволен от показаното. Демонстрирахме спокойна и грамотна игра. Зарадвахме и публиката с добрия мач, който направихме.

Не бих отличавал някой от играчите ми. Всички се стараха много и играха отлично. Момчетата заслужават уважение за показаното на терена.

Нека изчакаме жребият за следващата фаза на турнира в петък, след което може да коментираме до къде може да стигне Локомотив", заяви след двубоя треньора на Локомотив Стефан Грозданов.