Ливърпул стартира летящо в Лига Европа. Тимът на Рой Ходжсън разби с 4:1 Стяуа на "Анфийлд". 52 минути за румънците игра Станислав Ангелов. Двубоят ще се запомни и с първия гол на Джо Коул с червената фланелка.

Може би най-добрият на терена Джо Коул откри още в началните секунди на двубоя. Той реализира първия си гол за клуба с хубав удар.

15 минути по-късно обаче румънците изравниха. Кристиан Танасе с невероятен удар щеше да скъса мрежата на Пепе Рейна за 1:1. Пасът бе на Богдан Станчу.

До края на първото полувреме румънците можеха и да поведат с оглед на добрите си бързи контри.

В началото на втората част Станислав Ангелов бе заменен и само няколко минути по-късно румънците бяха наказани.

Сотирис Киргиакос театрално падна за дузпа и я получи. От нея Давид Н`Гог реализира за 2:1.

В края на срещата Стяуа инкасира още 2 гола. Първо Лукаш Лейва заби топовен удар от 25 метра направи 3:1.

Давид Н`Гог отново се доказа и в добавеното време оформи крайното 4:1.

В другия мач от група "К" Наполи и Утрехт извъртяха 0:0. Така Ливърпул излезе начело след първите мачове.

ЛИВЪРПУЛ: Рейна - Кончески, Агер, Киргиакос, Кели - Мейрелеш, Коул, Макси, Спиъринг, Бабел и Н`Гог.