Литекс започна участието си в Лига Европа с безлично 0:0 като гост на молдовския Верис в мач от първия предварителен кръг на турнира. По този начин българите са фаворити преди реванша на наша земя, но пък Верис също запази добри шансове да продължи напред.

„Оранжевите" доминираха през почти цялата среща и определено трябва повече да съжаляват за равенството. Таранът Джордан обаче направи няколко пропуска, които лишиха отбора му от далеч по-комфортен резултат.

Първият по-добър шанс за ловчанлии дойде в 17-ата минута, когато Гайдушевичи изби лошо една топка, Джордан опита добавка, но бранител на Верис изби малко пред голлинията.

В 37-ата колумбийският нападател пак бе близо до гола. Тогава Попов центрира в пеналта, Джордан се пусна на шпагат, но не успя да засече.

Малко преди почивката дойде и най-опасното положение за Верис в мача. Йосан центрира от корнер, Рацу засече добре с глава, но Пиргов успя с мъка да избие.

След почивката Литекс заигра още по-уверено. В 53-ата мин. Златинов се пребори за една топка в половината на домакините, последва центриране в наказателното поле. Там Джордан бе в отлична позиция, но стреля слабо.

В 61-ата мин. Джордан сътвори поредния си пропуск. Той бе изведен сам срещу вратаря, но той спаси удара му.

В последните минути шанса си с глава опита и Косоко, но и той не успя да преодолее Гайдушевичи. Накрая ловчанлии стесниха обръча около вратата на Верис, но така и не успяха да стигнат до добро положение.