Тотнъм и Лацио записаха лесни победи като домакини в група J на Лига Европа. Спърс удариха Марибор с 3:1, а Лацио нямаше особени проблеми срещу Панатинайкос и спечели с 3:0.

По този начин двата тима вече са абсолютни фаворити за класиране на 1/16-финалите, каквито бяха и предварителните очаквания на специалистите.

„Шпорите" имаха известни проблеми с коравия тим на Марибор през първото полувреме.Тимът на Адре Вилаш-Боаш започна със силен натиск, който резонно доведе до гол. Разписа се Джърмейн Дефоу, който засече майстроски центриране отляво на Гарет Бейл.

Всичко вървеше добре за Тотнъм до 40-ата минута. Тогава струващият 12 милиона евро резервен вратар на лондончани Уго Льорис направи груба грешка, след като изчисти в тялото на Берич една лошо върната към него топка.

През втората част обаче всичко си дойде по местата. Дефоу направи резултата 2:1 още в 49-ата мин, а до края нападателят оформи и хеттрика си.

В другия мач от групата Лацио разби Панатинайкос с 3:0. Либор Козак вкара два гола за „орлите" още през първото полувреме. Серджо Флокари пък оформи крайното 3:0 след почивката.

Лидер в групата е италианският тим с 8 пункта, докато Тотнъм са с 6, а Марибор с 4.