Кошмарът БАТЕ Борисов за българските отбори продължава. След като миналата година беларусите отстраниха Левски, сега те сториха това и с Литекс. Ловчанлии бяха само на 3 минути от рая, но в крайна сметка се продъниха с гръм и трясък в ада. Гостите върнаха гола, който "оранжевите" бяха вкарали в Борисов секунди преди края, а за 4 минути през първото продължение Литекс загуби всичко.

БАТЕ пропусна страхотен шанс да поведе в 33-ата минута. Удар на Алумона бе избит от голлинията. Само няколко минути по-късно Сандриньо можеше да предреши изхода на двубоя. Бразилецът нахлу в наказателното поле отляво, но ударът му попадна в тялото на вратаря Хутор.

В 58-ата минута Дока стреля отлично от пряк свободен удар, но Хутор плонжира и изби топката в корнер. С напредване на времето гостите от Борисов започнаха да се изнервят и да правят ненужни нарушения. Играчите на Литекс пък контролираха събитията на терена. В 62-ата Първо Йеленкович, а след това и Нифлор не успяха да засекат във вратата хубаво подаване на Том.

Малко по-късно френският нападател отново не бе съсредоточен и не можа да се възползва от груба грешка на беларуската защита.

Към края на мача положенията пред вратата на БАТЕ зачестиха. Първо удар на Сандриньо, а след това и на Том бяха спасени от Хутор. Гостите пък атакуваха с по 5-6 човека, което значително оголваше тила им.

Литекс обаче не успя да се възползва от шансовете си и вместо това допусна фатална грешка 3 минути преди края. Защитата на ловчанлии проспа едно центриране от корнер и Сосновски с глава не остави шансове на Голубович.

В 95-ата всичко за Литекс свърши. Една контра на БАТЕ завърши с гол на Родионов. При пасът преди това обаче голмайсторът бе в пасивна засада, която обаче не бе отсъдена от рефера.

В 98-ата "оранжевите" инкасираха още един гол. Те отново проспаха центриране от корнер, топката попадна у Сосновски, който със силен шут я насочи в мрежата на Голубович за 0:3.

В последните секунди Барт си отбеляза автогол след като засече удар на Скавиш в собствената си врата.

Стартовите състави:

ЛИТЕКС: Голубович, Барт, Занев, Петков, Николов, Сандриньо, Кишишев, Йеленкович, Том, Дока, Нифлор;

БАТЕ:Гутор, Лихтарович, Сосновски, Шитов, Юревич, Алумона, Скавиш, Павлов, Бордачов, Родионов, Стасевич.

Главен съдия: Мануел Графе