Рома зарадва феновете си с чудесно представяне и важен успех в първа 1/8-финална битка от втория по силен европейски клубен турнир Лига Европа.

Италианският гранд надделя над госта си Шахтьор (Донецк) с 3:0, като не остави съмнения относно разликата в моментното състояние на двете единайсеторки и кой е по-добрият състав.

Пелегрини, Ел Шаарауи и Манчини бяха точни за победителите.

Снимка 522495

Източник: Twitter

Първият даде преднина на тима си след 23 минути игра, като насочи топката неспасяемо в мрежата, давайки напълно заслужено предимство на своя отбор, с оглед показаното от двете единайсеторки на терена до момента.

Снимка 522489

Натискът на римляните продължи и като по чудо не падна нов гол във вратата на гостите.

Най-чистото положение за Шахтьор се откри пред бившия футболист на ЦСКА Жуниор Мораеш, който обаче не успя да се възползва. Малко след това се наложи да му бъде оказвана и медицинска помощ, като получи удар в главата, но до сериозна контузия не се стигна.

Снимка 522487

В 73-ата минута влезлият малко по-рано на терена Стефан Ел Шаарауи вкара за 2:0, а само атака по-късно можеше да вкара за втори път топката в мрежата.

Снимка 522496

Нов гол беше реализиран, само 4 минути след този на Ел Ша. Негов автор стана Манчини, засякъл топката с глава, след центриране от корнер.

Нова промяна в резултата нямаше, а това 3:0 до голяма степен прави реванша само протоколен.