Тотнъм се класира на 1/16 финалите на Лига Европа. „Шпорите" победиха с 2:1 Шериф на „Уайт Харт Лейн". С гол на молдовци се отличи българинът Исмаил Иса.

Срещата започна с натиск на домакините. Ламела и Ноутън отправиха опасни удари в първите минути на мача, но без успех. Гостите излязоха от първоначалния шок след 25-ата минута. Рикардиньо опита два опасни удара към Фридел. През втората част играта стана по-равностойна.

В 60-ата минута Кристиан Ериксен центрира към Ламела, който засече за 1:0. Седем минути по-късно домакините получиха право да изпълнят дузпа. Зад бялата точка застана Дефоу, който удвои.

Четири минути по-късно Исмаил Иса засече отбита от Брад Фридъл топка и вкара за 2:1. Българинът бе много щастлив след попадението си и посочи небето. Минута преди края младокът Хари Кейн можеше да вкара, но ударът му бе избит от гостите.

След този мач Тотнъм има 12 точки, следван от Анжи със 7.

ТОТНЪМ - ШЕРИФ 2:1
1:0 Ламела 60'
2:0 Дефоу 67' дузпа
2:1 Иса 72'

ТОТНЪМ: Фридел, Кабул, Вертонген, Ноутън, Уолкър, Дембеле, Капу (58 - Паулиньо), Сигурдсон (69 - Кейн), Ериксен (81 - Холтби), Дефоу, Ламела

ШЕРИФ: Томич, Самарджич, Пайе, Метоа, Луванор, Балима, Каду, Моял, Станойевич, Иса, Рикардиньо