Борбата в група Н на Лига Европа приключи. Интер и Рубин вече и на теория са на 1/1-финалите, след като събраха по 10 точки след първите си 4 мача. Партизан и Нефтчи (Баку) пък са само с по 1 и така на практика последните два срещи в този поток ще са само формалност.

Интер си осигури билет за следващата фаза, след като тази вечер би Партизан с 3:1. Цял мач за сърбите изигра Иван Иванов, но и той не успя да помогне особено на своя отбор.

Позитивното за „гробарите" поне е, че те успяха да вкарат първи си гол в груповата фаза, който по стечение на обстоятелствата се явяваше под номер 300 за тях в евротурнирите.

Първата част на ЮНА бе повече от скучна, като и двата отбора не показаха почти нищо, което да си струва да се отбележи.

След почивката обаче нещата коренно се промениха в полза на „нерадзурите", макар че Милкович пропусна чисто положение веднага след подновяването на играта. Влезлият на полувремето Родриго Паласио откри резултата в 51-ата минута, възползвайки се от пас на Фреди Гуарин, като вина за гола имаше и Иванов.

След това попадение Интер прие играта в своето поле, което се оказа добър тактически ход. При една отлична контра Гуарин и Паласиос пак комбинираха и резултатът отново бе същия - гол.

Малко преди края Гуарин бе изведен сам срещу вратаря от Касано и не сбърка, а в добавеното време Неманя Томич вкара историческото попадение за Партизан.

В другия мач от тази група по-рано днес Рубин победи Нефтчи с 1:0 като гост.

Партизан - Интер 1:3

0:1 Паласио (51')
0:2 Паласио (75')
0:3 Гуарин (87')
1:3 Томич (90')

Партизан: Петрович, Остоич, Иванов, Милкович, Лазевски, Медо (М. Шчепович - 55'), Томич, Смилянич, С. Илич (Йоич - 30'), Л. Маркович, С. Шчепович (Митрович - 69')

Интер: Ханданович, Силвестре, Жуан, Джонатан, Нагатомо (Паласио - 46'), Санети, Перейра, Мудингай (Гаргано - 14'), Камбиасо, Гуарин, Ливая (Касано - 76')

КЛАСИРАНЕ, ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ЛИГА ЕВРОПА.