Раздираният от скандали покрай Мауро Икарди отбор на Интер победи с 1:0 Рапид (Виена) като гост в първи мач от 1/16-финалите в Лига Европа. Единственото попадение в срещата бе дело на Лаутаро Мартинес от дузпа в 39-ата минута.

"Нерадзурите" пътуваха за австрийската столица без своя голмайстор Икарди. Капитанската лента на аржентинеца бе отнета и бе дадена на Самир Ханданович, а мястото в му в титулярния състав зае тазвечершния герой Лаутаро Мартинес.

През първата част Рапид не застраши нито веднъж вратата на Интер. В продължението на полувремето Андрей Иван вкара гол, който бе отменен заради засада.

Снимка 406636

Източник: Twitter

Малко преди това "нерадзурите" бяха повели в резултата. Мартинес бе покосен в наказателното поле, а главният рефер посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшият, който откри резултата.

През втората част Кристоф Кнасмюлер можеше да изравни, но Ханданович се справи. До края на срещата играта се накъса и Интер запази аванса си преди реванша следващата седмица в Милано.

Интер извади Мауро Икарди от групата за мача с Рапид (Виена)!