Черно море стана третият български отбор, отпаднал безславно от евротурнирите. Варненци загубиха реванша от втория предварителен кръг на Лига Европа срещу Динамо Минск с 0:4 и с общ резултат 1:5 напускат надпреварата.

"Моряците" бяха надиграни на почти празния стадион "Трактор" в белоруската столица и логично си тръгват със загуба. Като оправдание може да послужи все пак фактът, че Черно море игра цяло второ полувреме с десет души заради червения картон на Тодор Паланков.

Иначе и двата тима започнаха много предпазливо. Нито домакините искаха да рискуват, нито момчетата на Никола Спасов тръгнаха сляпо напред.

Все пак първият опасен момент пред българската врата дойде в 4-ата минута, когато след удар на играч на Динамо и рикошет в тялото на Кулибали, топката срещна гредата. Като цяло обаче тази атака бе по-скоро и плод на случайност, а с напредване на времето играта се успокои още повече.

В 39-ата мин обаче Адамович бе изведен отлично срещу Чанович, като само добрата проява на вратаря спаси тима му от гол.

Малко по-късно обаче сръбския страж се изложи. Коритко стреля от фаул, ударът бе в ъгъла на Чанович, който обаче се забави и топката се оплете в мрежата за 1:0. Нарушението за фаула направи Паланков, който получи жълт картон за това.

Няколко минути по-късно пак той задържа откъсващ се противник току пред пеналта и справедливо бе изгонен, с което още повече утежни положението на колегите си.

Независимо от всички, гостите започнаха втората част със самочувствие и Курьор профука златен шанс в 49-ата мин, когато изскочи сам срещу Гутор, но стреля в него.

Динамо също отговори с чисто положение за Коритко - и то пропиляно с  лека ръка. В 58-ата мин. обаче всичко за българите приключи. Адамович с прекрасен изстрел от около 30 метра хвана неподготвен Чанович и удвои резултата.

Този гол пречупи духа на Черно море и гостите получиха и още голове. Пропуски първо направиха Бечирай, Биков и Някшу, като добри реакции показа и Чанович.

В 85-ата мин. шанс за почетен гол се откри отново пред Курьор, но и този път той не бе достатъчно съсредоточен.

В ответната атака Бечирай бе изпуснат, получи топката в пеналта и я търкулна в обратния ъгъл на вратата за класическото 3:0.

В последните минути пак Бечирай, с помощта и на рикошет в крака на български защитник отбеляза и четвъртото попадение за Динамо.

Така Черно море приключи европейската си авантюра още срещу първия си съперник. Сега Никола Спасов и ко ще трябва да се съсредоточат само върху шампионата, като следващия им мач е срещу друг евро "отличник" - Лудогорец.

ДИНАМО МИНСК - ЧЕРНО МОРЕ 4:0