Фиорентина записа първа победа в група "С" на турнира за купата на УЕФА. В среща от втория кръг на надпреварата "виолетовите" размазаха гостуващия Елфсборг с внушителното 6:1 и оглавиха временното класиране в групата.

Възпитаниците на Чезаре Прандели, които все още нямат загуба през този сезон, водеха с 2:0 още до петата минута, когато вече се бяха разписали Мартин Йоргенсен и Кристиан Виери. Още в първата домакинска атака Франко Семиоли подаде към датския национал и той забоде топката в горния десен ъгъл със свиреп шут от 16 метра. Това бе и първо попадение на Йоргенсен за сезона. Само две минути по-късно пък Виери копира изпълнението на съотборника си след пас на Освалдо.

В средата на първата част изгодни положения за гол пропиляха отново Йоргенсен и Виери, а редките атаки на гостите не създаваха опасности пред Фрей.

Все пак в 41-ата минута шведите все пак стигнаха до гол. Центриране на Йохан Карлсон намери Стефан Ишизаки, който стреля силно с десния крак и успя да преодолее вратаря на "виолетовите". Попадението малко повдигна духа на Елфсборг преди почивката, но след подновяването на играта имаше един отбор на терена - този на домакините.

В 62-ата минута Марко Донадел върна двата гола преднина за тима си, а три минути по-късно Пер Кролдруп също записа името си сред голмайсторите.

До края на срещата най-добрият играч на терена Мартин Йоргенсен се разписа още веднъж, а юношата на "Ла Виола" Самуел ди Кармине оформи крайния резултат в 87-ата минута.

В другия двубой от същата група, испанския Виляреал постигна важен успех като гост с 2:1 над Млада Болеслав.

Турският нападател Нихат Каведжъ откри за Виляреал в 33-ата минута, оползотворявайки пас на Мариас Фернандес. Санти Касорла удвои преднината на гостите до почивката, а домакините направиха загубата почетна в 89-ата минута с попадение на Менди.

В класирането водят Фиорентина и Виляреал с по 4 точки, пред АЕК и Елфсборг с по 1, а Млада Болеслав е с 0 точки.