Руските Динамо (Москва) и Зенит (Санкт Петербург) са първите два отбора, които се класираха за осминафиналите в Лига Европа. Това стана факт, след като и двата отбора записаха изразителни победи в реваншите си.

Зенит, който е сред фаворитите за спечелване на турнира, надви с 3:0 ПСВ и след победата с 1:0 от преди седмица продължава напред с общ резултат 4:0. Рондон се разписа на два пъти, а едно попадение добави и голямата звезда на руснаците - Хълк. Така момчетата на Андре Вилаш-Боаш вече спокойно чакат жребия в петък, когато Зенит ще научи името на следващия си съперник.

Не толкова лесно, макар и успешно, беше домакинството на Динамо Москва на Андерлехт. Първата среща преди седмица бе завършила без голове - 0:0, което оставяше равни шансове на двата тима. В 29-ата минута звездата на бекгийския тим - Митрович, смълча феновете на домакините и се разписа за 0:1. След почивката обаче московчани осъществиха пълен обрат. Козлов вкара за 1:1 в 47-та минута, а четвърт час по-късно Юсупов вкара за 2:1. Крайното 3:1 оформи ветеранът Кевин Курани в добавеното време на срещата.