Ювентус се класира за осминафиналите на Лига Европа след победа с 3:0 като гост на Нант. Първият мач в Торино бе завърши 1:1 и французите имаха големи очаквания за реванша, които бяха разбити на пух и прах още през първото полувреме.

Анхел Ди Мария вкара и трите гола (5', 20', 78'), а между тях в 18-та минута защитникът на Нант Никола Палоа бе изгонен с директен червен картон.

Съдийски наблюдател на мача бе Виктор Касай - шеф на Съдийската комисия на БФС.

Арестуваха футболист на Ювентус в Нидерландия

За нападение над бившата си приятелка

Ювентус започна много силно мача и още в 5-та минута Анхел Ди Мария даде аванс на "Старата госпожа" с прекрасно насочен удар. Аржентинецът получи хубаво подаване на Фаджоли и прониза стража на домакините с левия си крак. В 19-та минута Никола Палоа игра с ръка в наказателното си поле и получи директен червен картон. Защитникът спря страхотен пробив на Ди Мария и удар на аржентинеца. Самият Ди Мария се зае да изпълнява отсъдената дузпа и с лекота реализира за 2:0.

Италианците продължиха с по-добрата си игра и след почивката. В 67-та минута Куадрадо предизвика страхотна реакция на вратаря на домакините Лафон. Алекс Сандро също имаше шанс да вкара трети гол малко след това, но нямаше късмет.

Така се стигна до 78-та минута, когато Ди Мария завърши перфектната си вечер с трети гол. Аржентинецът бе изведен сам срещу Лафон и реализира с нов прекрасен удар. Първоначално реферите отмениха гола заради съмнения за засада, но след намесата на ВАР стана ясно, че такава няма.