Черно море започна с измъчена победа участието си в Лига Европа. Варненци спечелиха с 1:0 срещу Искра-Стал в първи мач от втория предварителен кръг. Двубоят не се отличаваше с някакви особени футболни достойнства, като единственото позитивно нещо е, че българският представител все пак взе "чиста" победа преди реванша в Молдова. Попадението бе дело на Миро Манолов в 44-ата минута.

Варненци имаха инициативата през първата част, но молдовците се бранеха успешно, опитваха се и да организират бързи контри.

Първата по-опасна ситуация се откри пред Здравко Лазаров в 10-ата минута.  Нападателят получи пас отдясно и веднага стреля с левия крак, но вратарят на Искра Гайдукевич изби в корнер. Малко по-късно Алекс също опита шут от границата на пеналта, който обаче мина на около метър от страничната греда.

В 15-ата мин. Рудак можеше да вгорчи настроението на "Лазур", но не намери добре центрираната от фаул топка и изстрелът му с глава бе неточен.

В ответната атака Манолов също можеше да се разпише, но и той би неточно.

Нова добра възможност пред Черно море се откри в 36-ата мин. Юруков стреля със странична ножица, но Гайдукевич отново спаси.

Голът падна малко преди почивката. След многоходова атака топката се озова у Миро Манолов, който се обърна с лице към вратата и стреля веднага - 1:0.

Второто полувреме започна с положение за Искра. Осипенко бе оставен сам пред наказателното поле и стреля опасно, но Пиргов се пласирал добре и не срещна проблеми.

Черно море обаче бързо показа, че няма намерение да се осланя на преднината си и ще търси още голове. Варненци натикаха гостите от Рибница в собствената им половина и на два пъти Здравко Лазаров бе близо до гола, но нямаше шанс.

След 55-ата мин. обаче темпото значително спадна, а "моряците" така и не стигаха до ново голово положение. Въпреки наличието на опитна и сработена халфова линия, Черно море не можеше да организира нещо наистина опасно пред вратата на Искра, въпреки че молдовците далеч не бяха изпаднали в глуха защита, а се опитваха да отбележат гол, който щеше да им даде предимство преди реванша.

Силите на Здравко Лазаров също като че ли привършиха и Никола Спасов го замени с Какалов. Скуката обаче продължи да властва на "Лазур".

5 минути преди края Спасов извади защитника Бачев и пусна на негово място Милен Петков с ясното намерение да търси още един гол, който би направил реванша значително по-лесен.

За нещо повече обаче нямаше време и въпросителните преди реванша остават.

ЧЕРНО МОРЕ - ИСКРА-СТАЛ 1:0

1:0 Манолов (44')

Съставите:

ЧЕРНО МОРЕ: Пиргов, М. Лазаров, Кулибали, Александров, Бачев (85'-М. Петков), Борносузов, Илиев (68'- Георгиев), Алекс, Юруков З. Лазаров (65'-Какалов), Манолов;

ИСКРА-СТАЛ: Гайдукевич, Стинга, Осипенко (85'-Романюк), Хауши, Рудак, Тофан, Маналиу (62'-Киникевич), Фещенко (86'-Окинка), Журка, Стахив, Бурковски;

Главен съдия: Стив Танер (Анг)

Стадион: "Лазур", Бургас