Турнир: Лига Европа Стадион: "Христо Ботев", гр. Пловдив Зрители: 17 344

Ботев (Пловдив) - Панатинайкос 0:4 в квалификационен мач от Лига Европа

Подвиг нямаше - Панатинайкос отнесе Ботев пред 18 000 на "Колежа" и го запрати в Лигата на конференциите

Слаб мач за "канарите", Антъни Уджа получи тежка контузия

88′
Снимка 677206

Източник: startphoto.bg

85′

ЛИМНИОС! Ботев можеше да инкасира и вече прекаленото пето попадение, след като уморената "жълто-черна" отбрана допусна извеждащ пас на Тете към Лимниос. Този път Бернат се намеси решително и отрази адекватно с крак.

80′

Ботев беше близо до почетен гол в 80-ата минута, когато Джеймс Етоо беше пласирал добро центриране към далечната греда, където своя шанс вече очакваше Корошец. В този миг обаче страхотна реакция прояви стражът на гостите Драговски.

79′
Снимка 677210

78′

Aлександер Йеремейеф ще бъде заменен от Андраж Шпорар.

71′

Зека влиза в игра, а излизащият е Гнежда.

70′

Дмитрис Лимниос ще се появи в игра за сметка на автора на два гола - Филип Джуричич.

68′
Снимка 677188

64′

НЕВЕРОЯТЕН МАЛШАНС! Късметът тотално бе обърнал гръб на Ботев в горещия четвъртък под тепетата. Поредно доказателство за това беше контузията на Андрей Йорданов, който престоя на терена около 180 секунди преди да получи травма на китката си след сблъсък с футболист на Панатинайкос. Така на негово място се наложи да влиза Янис Карабельов.

62′
Снимка 677187

62′

Мартин Секулич получава официално предупреждение.

61′

Тете прави дебюта си за Панатинайкос, а замененият е Даниел Манчини.

59′

Андрей Йорданов се появява на терена, а замененият ще бъде Константинос Балоянис.

57′

МИНКОВ! Николай Минков продължи да бъде футболистът на Ботев (Пд), който сам изработваше и завършваше голови положения за домакините. В 57-ата минута негов удар бе избит с мъка от Драговски.

50′

ГОЛ ЗА ПАНАТИНАЙКОС! 0:4! ЙЕРЕМЕЙЕФ! Втората част стартира, за жалост, по познатия начин с ранно попадение за ПАО. По "традиция" разписалият се отново беше Александер Йермейеф. Нападателят беше намерен в свободно пространство от Бакасетас, след което елегантно чукна кълбото покрай Бернат. Първоначално положението бе регистрирано като засада, но след това ВАР поправи решението на рефера Шлагер.

48′
Снимка 677185

47′

Ален Корошец ще се появи в игра за сметка на Ивелин Попов.

47′

Самуел Акере ще се появи на терена, заменяйки Сирики Диабате, което значи, че "канарите" отново заиграват с четирима в защита.

47′

Имащият картон Йедвай ще бъде заменен от Неманя Максимович.

47′

Антоан Конте получава жълт картон.

46′
Снимка 677190

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

ПОЧИВКА!

45+1′

ГООЛ ЗА ПАНАТИНАЙКОС! 0:3! ДЖУРИЧИЧ! Случилото се с централния нападател на Ботев (Пд) снижи концентрацията в редиците на "канарите", които прекалено лесно допуснаха и трети гол в своята врата. Йонас Там и Сирки Диабате не се разбраха при висока топка за Йеремейеф, която помогна на тарана да я продължи към Манчини. Крилото отигра умно атаката и пусна за непокрития Филип Джуричич, който с лекота покачи до класиката.

43′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Трудната вечер за Ботев продължи с още една неприятна новина. В 43-ата минута Антъни Уджа скочи за висока топка и се приземи много лошо на лявото си коляно. Нигериецът започна да крещи от болка и даде ясен знак, че няма как да продължи срещата. Това принуди Душан Керкез да осъществява принудителна смяна, чрез която в игра набързо се наложи да влиза Мартин Секулич.

41′
Снимка 677194

40′

Тим Йедвай получава жълт картон.

38′

ГРЕДА ЗА ПАО! "Детелините" на Диего Алонсо имаха контрол над събитията на терена и в 38-ата бяха близо до класиката. Бакасетас стреля от средна дистанция, а силният му изстрел с левия крак удари горната греда над Бернат и излезе в аут.

Снимка 677191

33′

ГООЛ ЗА ПАНАТИНАЙКОС! 0:2! ДЖУРИЧИЧ! Бойният дух на пловдивчани съвсем спадна, след като Панатинайкос удвои преднината си още до почивката. Нвачукчву изпусна човека си по крилото, заради което извърши нарушение. При последвалото центриране Тим Йедвай игра с глава, но съвсем случайно направи така, че кълбото да достигне до Джуричич. Сърбинът отправи изстрел без подготовка, който се отклони в главата на Антъни Уджа и влетя в мрежата на безпомощния Бернат.

32′

Кристиан Нвачукву получава жълт картон.

Снимка 677193

27′

ГРЕДА ЗА БОТЕВ! Първият голям шанс за Ботев настъпи в 27-ата минута, когато Николай Минков разтресе напречната греда. Националът на България получи подаване от Попов и шутира от границата на наказателното поле. За жалост, късметът бе с полския вратар Драговски.

25′

Кристиан Нвачукву започна да набира самочувствие по фланга, след като в рамките на няколко минути направи два успешни пробива. Първият от тях завърши с опит за пас, който беше блокиран умело от Драговски. При другия пък останаха леки съмнения за дузпа заради по-грубата игра от съперника му в конкретната ситуация Тим Йедвай.

23′
Снимка 677179

19′

Ботев имаш труден миг в 19-ата минута, когато всички очакваха Бакасетас да центрира от пряк свободен удар. Гръцкият национал обаче реши да пробва нещо нестандартно и избра директния изстрел, който профуча опасно близо покрай горния десен ъгъл на Бернат.

18′

Сирики Диабате получава официално предупреждение заради фаул срещу Даниел Манчини.

14′

Допуснатото попадение обърка първоначалните планове на Ботев. Въпреки подкрепата на бултрасите, Попов и компания трудно минаваха центъра на терена, да не говорим и за организирането на някакви стойностни атаки...

Снимка 677176

6′

ГООЛ ЗА ПАНАТИНАЙКОС! 0:1! ЙЕРЕМЕЙЕФ! Душан Керкез опита да изненада гръцкия си опонент, залагайки на формация с трима централни защитници. Както се казва - нож с две остриета, тъй като по-различната система на игра носеше своите рискове. Такъв проблем възникна още в шестата минута, когато Панатинайкос рано, рано откри резултата. Гостите експлоатираха десния фланг по отличен начин чрез сърбите Младенович и Джуричич. Последният отправи остър пас в наказателното поле, където Йеремейеф се бе вклинил между Диабате и Конте, за да вкара отблизо в мрежата на "канарчетата".

3′

Атмосферата на "Колежа" определено бе запомняща се и първоначалната еуфория по трибуните тотално обезличаваше спокойните минути на футболния терен. През тях Панатинайкос леко съумя да вземе контрол над топката, а две опасни центрирания на "детелините" не доведоха до сериозни проблеми пред вратата на Ханс Кристиан Бернат.

1′