Лудогорец продължава да пише новата история на българския футбол със златни букви! Разградчани записаха втора победа над холандския гранд ПСВ Айндховен и отново с 2:0. По този начин „орлите" си осигуриха първото място в група „В" на Лига Европа и ще могат да се надяват на малко по-лек, поне на хартия, съперник за 1/16-финалите.

Успехът срещу „филиспите" е исторически и с оглед на факта, че бе първи за наш отбор срещу ПСВ в България. Досега холандците имаха два победи с по 1:0 над Спартак (Пд) и Черно море.

Големият герой за Лудогоред в студената ноемврийска вечер в София Бе Роман Безяк. Често критикуваният таран наниза и двата гола за своя тим, а освен това изработи и червен картон за централния защитник на гостите Джефри Брума.

Холандците започнаха по-силно и определено имаха игрово преимущество през по-голямата част от първото полувреме. Още в 13-ата минута Нарсинг бе изпуснат отляво и центрира ниско,в пеналта Локадия стреля, но над вратата. Именно крилото на „филиспите" бе човекът, който най-много тормозеше българската защита.

Отново след негов пробив в 33-ата мин. напрежението пред Владо Стоянов се покачи. Нарсинг проби и от малък ъгъл опита нещо сред между удар и пас към Локадия. Българският вратар обаче успя леко да отклони топката, но достатъчно, за да не може Локадия да я засече.

Минути по-късно ПСВ пак създаде положение, почти идентично с предходното, като и този път крачка не стигна на Локадия.

Лудогорец търпеливо изчакваше своя миг, който дойде в 38-ата мин. Безяк получи пас отдясно, финтира тромавия Рекик и стреля във вратата. Малко пред голлинията топката се удари у Ариас и се оплете в мрежата, но тя и без това влизаше.

Втората част започва по мечтан за Лудогоец начин. В 54-ата мин. Брума загуби една топка от Безяк в средата на терена,след което задържа тарана и получи заслужен втори жълт картон.

Останали с числено намален състав, холандците сякаш свалиха гарда. Опасности пред Йерун Зут зачестиха, като добри удари отправиха Марселиньо и Мишо Александров. Голът се „печеше" и в крайна сметка дойде.

В 79-ата мин Лудогорец реши всичко, като и този път героят бе Безяк. Марселиньо изведе отлично Кайсара отдясно, той надбяга Хендрикс и върна към точката на дузпата, откъдето Безяк с технично копване прати топката в ъгъла на вратата за 2:0.

Това второ попадение на практика реши мача, като в последните десетина минути гостите от ПСВ загубиха всякакво желание за игра.

В последния си мач от групата Лудогорец гостува на Динамо Загреб в мач без никакво значение и за двата тима. ПСВ и Черноморец (Одеса) пък са с равен точков актив и ще трябва да решават второто място в пряк двубой. Холандци и украинци са с по 7 пункта, а недостижим лидер е Лудогорец с 13 е представителят на България.

ЛУДОГОРЕЦ - ПСВ АЙНДХОВЕН 2:0