Нов пропуск на Коща!

Или по-скоро поредно спасяване на Патрисио.

49′

Неочакван пропуск на Коща.

След поредното неразбирателство в защитата на съперника, нападателят се оказва очи в очи с вратаря, опитва да го преодолее, но не успява.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първата част започна вихрено за домакините, като те излязоха напред след само 23 секунди игра.

Това стана възможно, след грешка на Коатес, който прати топката към Диего Коща, вместо към свой съотборник. Таранът на "дюшекчиите" овладя, изведе по чудесен начин Коке, който от близка дистанция, хванал неподготвен Патрисио, нямаше как да сгреши.

Атлетико продължи да атакува, но и се отбраняваше със солиден брой състезатели. По традиция това бе любимият развой на срещите на испанския състав, като футболистите на Симеоне нееднократно са доказвали, че обичат да владеят инициативата и да контролират резултата.

Всичко по-интересно за гостите се изчерпваше в няколко добри включвания на Дост, чийто изстрели с глава обаче бяха умело парирани от Облак.

Определено вратарят на Спортинг бе по-заетият на терена, като набезите на Коща, Коке и Саул не спираха и за минута.

В края на полувремето играта позагрубя, което доведе до чести спирания и накъсвания, сякаш в очакване на сигнала за почивка.

45′

Почивка.

44′

Акуня сменя Карвальо.

40′

ГОООООООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Попадение на Антоан Гризман!

32′

Добро извеждащо подаване на Дост към Мартинс.

Облак се намесва и хваща топката в ръцете си.

28′

Разочароващо изпълнение от страна на Гризман.

Звездата на домакините стреля далеч над вратата.

25′

Жълт картон за Саул.

24′

Коща пада в наказателното поле на съперника.

Нарушение на правилата не е отсъдено.

18′

Ернандес стреля от далечна дистанция!

Плътният му шут преминава встрани от целта.

14′

Нов опит на Дост да притесни отбраната на Атлетико.

Неуспешен.

9′

Дост надскача Хунфран и стреля с глава!

Топката преминава на сантиметри от рамката на вратата.

3′

Годин стреля с глава!

Патрисио спасява.

Добавката на Коща не е успешна.

2′

ГОООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Коке след само 23 секунди игра!

Коатес греши и домакините се възползваха!

1′

Монторо Палиня

Тази вечер ще се изиграят първите мачове от 1/4-финалната фаза в Лига Европа. Всички срещи ще стартират в 22:05 часа и се очаква да бъдат изключително интересни и непредвидими.

Един от най-интересните сблъсъци е между Атлетико (Мадрид) и Спортинг. Двата иберийски тима ще се срещнат в испанската столица.

Снимка 332494

Домакините са считани за един от основните фаворити за спечелване на надпреварата, но със сигурност няма да им е лесно срещу "лисабонските лъвове", които неведнъж са показвали, че са много коварен съперник.

Наставникът на Спортинг - Жорже Жезуш е притеснен от класата на Антоан Гризман преди сблъсъка.

"По-лесно е да се защитаваш срещу Лионел Меси, отколкото срещу Гризман. Позицията на Лео е по-ясна, по-предвидима, защото той не се движи толкова много, докато французинът постоянно се мести.

Изправяме се срещу един страхотен играч, който действа по целия терен", заяви Жезуш пред "Марка".

Диего Симеоне за гола на Роналдо: И по-хубави съм виждал

"Гледайте изпълнението на Франческоли и тогава ще говорим", заяви треньорът на Атлетико (Мадрид)