Арсенал записа 11-а поредна победа във всички турнири. "Артилеристите" надвиха с 1:0 Спортинг (Лисабон) като гости в мач от груповата фаза на Лига Европа.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Дани Уелбек в 77-ата минута. Тогава той се възползва от грешка на Себастиан Коатес и донесе трите точки на лондончани, които са лидер в групата с пълен актив от девет точки.

Двата отбора изиграха предпазливо първо полувреме, в което почти нямаше работа за двамата вратари.

Снимка 385648

В началото на втората част Обамеянг бе изведен зад защитата на "лъвовете". Габонецът се опита да прехвърли Ренан Рибейро, но стражът се намеси отлично.

В 68-ата минута попадение на Уелбек бе отменено заради нарушение на английския национал.

В 77-ата минута Арсенал стигна до победен гол. Коатес пропусна топката и изведе Уелбек на отлична позиция, а английският национал вкара за 0:1.

Арсенал победи Лестър с 3:1