Арсенал да елиминира Бенфика на 1/16-финалите в Лига Европа след победа с 3:2 като домакин (1:1 в първата среща). Букайо Сака и Пиер-Емерик Обамеянг изиграха ключова роля за успеха на "артилеристите", които до 87-ата минута играеха при 2:2 и бяха застрашени от отпадане.

В 21-вата минута Букайо Сака изведе зад защитата Обамеянг, който беше на една линия с бранител на съперника. Габонецът хладнокръвно копна топката покрай вратаря Елтон Лейте - 1:0.

"Орлите" изравниха още преди почивката. В 43-ата минута Диго Гонсалвеш изпълни по перфектен начин пряк-свободен удар и Бернд Лено не успя да стори нищо - 1:1.

В 61-ата минута гостите от Лисабон поведоха в резултата. Балонна топка, изритана от вратаря, беше преценена лошо от халфа на Арсенал Дани Себайос, който се опита с глава да върне към Лено. Рафа Силва обаче стигна пръв до кълбото и с лекота вкара за 2:1.

Вилиан се включи ударно от резервната скамейк и в 67-ата минута подаде към Тиърни, който реализира за 2:2.

Дарвин Нунес стреля опасно към вратата на Арсенал в 73-ата минута. След още три минути символичните гости пропуснаха в ситуация двама срещу един защитник и вратаря.

В 87-ата Сака пак намери Оба-Оба и той с глава простреля Лейте за 3:2.