Виляреал се класира на финал на Лига Европа. "Жълтата подводница" и Арсенал направиха 0:0 на "Емирейтс" и с общ резултат 2:1, испанският тим продължава напред.

"Артилеристите" се бориха доста и се нуждаеха от един безответен гол, за да достигнат до битката за трофея на втория по сила турнир в Европа. В крайна сметка, попадение в Лондон днес нямаше и Виляреал ще се изправи срещу Манчестър Юнайтед в Гданск на 26 май.

Още преди началото на мача Микел Артета бе принуден да направи промяна. Гранит Джака се контузи на загрявката и неговото място бе заето от възстановилия се от травма Тиърни.

Снимка 529835

Срещата започна без голови опасности. До към 20-ата минута двата отбора се разузнаваха и не създадоха нищо запомнящо се.

В 27-ата минута резултатът можеше да бъде открит след като Обамеянг отправи удар от въздуха и топката срещна десния странични стълб на вратата.

Минути по-късно гостите бяха принудени да правят смяна след като Чуквоезе получи тежка травма и бе заменен от Пино.

Снимка 529838

Малко преди края на полувремето Обамеянг опита коварен удар от малък ъгъл, вратарят изпусна топката, но нямаше играч на Арсенал наблизо, който да засече и я прати в мрежата.

Снимка 529840

През втората част, "артилеристите" активно търсеха попадението, но така и не намираха пътя към вратата на гостите. В 72-ата минута Холдинг засече центриране от свободен удар и стреля с глава, но малко над напречната греда.

Арсенал - Виляреал, оспорвана битка на "Емирейтс"

Готови ли са домакините да се борят за финала?

Минути по-късно Белерин центрира към Обамеянг, той засече с глава, топката се удари в гредата, но не влезе, за ужас на домакините.

Снимка 529834

Така Виляреал се класира за първи път в историята си на финал в Лига Европа, а Арсенал ще трябва да се съсредоточи върху изявите си във Висшата лига.