Отборът на Арсенал не заложи на част от важните си титуляри, при визитата на Хъл Сити, но въпреки това успя да се поздрави с крайния успех в двубоя между двата тима от програмата на 1/8-финалите в турнира за ФА Къп.

В първата среща победител не бе излъчен, а нямаше и отбелязани попадения.

Днес обаче ситуацията бе различна и гостите надделяха с 4:0.

Целта на Венгер в началото вероятно бе да съхрани някои от обичайните си лидери, но това можеше да му изиграе неприятна шега срещу по-скоро непредсказуемия състав на домакините.

Те обаче не показаха какво могат и защо са стигнали до тази фаза от турнира, като инициативата почти през цялото време бе в ръцете на съперника им.

Както в първия мач, така и днес Арсенал контролираше мача и налагаше собственото си темпо на игра.

Четири минути преди почивката Хъл се пречупи, а Жиру попадна в прегръдките на съотборниците си, откривайки резултата в срещата.

През второто полувреме сценарият беше подобен, като отново Хъл предимно се бранеше и чакаше шанс на контраатака. Такъв обаче не се откри.

Вместо това Жиру, а съответно и Арсенал, сложи точка на спора в 72-ата минута на двубоя, а предимството на лондончани бе увеличено - 2:0.

Крайното 4:0 оформи Уолкът, разписал се съответно в 78-ата и 88-ата минути.

Нова промяна в резултата не бе регистрирана и така футболистите на Венгер осигуриха участието си на 1/4-финалите от надпреварата.

Ето и единайсетте на Венгер, с които той започна в началото на днешния сблъсък: Оспина, Мертезакер, Гибс, Паулища, Чембърс, Фламини, Ел Нени, Уолкът, Жиру, Кембъл, Иуоби.