Манчестър Юнайтед допусна поредна грешна стъпка. „Червените дяволи" записаха драматично равенство 2:2 срещу затъналия отбор на Фулъм в мач от 25-ия кръг на Висшата лига.

Възпитаниците на Дейвид Мойс изоставаха в резултата 11 минути преди края, но успяха да направят пълен обрат. Точно когато всички на „Олд Трафорд" очакваха последния съдийски сигнал, в четвъртата минута на продължението, „котиджърс" вкара изравнителното попадение.

Срещата на „Олд Трафорд" бе наблюдавана от бившия мениджър на клуба Алекс Фъргюсън.

Двубоят започна по-активно за домакините, които трайно владееха инициативата в противниковата половина.  Възпитаниците на Дейвид Мойс обаче така и не успяваха да създадат опасности пред стабилния Стекленбург.

В 19-ата минута при първата си опасна атака, Фулъм успя да поведе в резултата. Люис Холтби изведе отлично нахлулият от втора позиция Стив Сидуел, който с премерен удар от въздуха отбеляза за 1:0. Вина за попадението имаше защитата на домакините, която остави огромна празнина в наказателното поле.

Три минути по-късно Ван Перси можеше да изравни след като Рафаел го намери в пеналта, но той не успя да засече добре топката. В 38-ата минута „котиджърс" можеше да стигне до 2:0 след като Ричардсън се озова очи в очи, но стреля над вратата. В 40-ата минута Карик стреля силно, но Стекленбург изби, а топката попадна във Ван Перси, чийто удар бе изчистен в корнер.

През втората част „червените дяволи" направиха всичко възможно, за да обърнат. В 55-ата минута Уейн Руни получи отлична топка в наказателното поле, но последвалият му удар бе избит от Стекленбург.

Мениджърът на Юнайтед Дейвид Мойс реши да предприеме някакви действия и между 62-ата и 69-ата минута направи три смени като в игра се появиха Янузай, Валенсия и Ернандес съответно на местата на Флетчър, Рафел и Йънг. В 79-ата минута Юнайтед все пак успя да стигне до попадение.

След поредна атака и последвало разбъркване в наказателното поле, топката попадна в Мата, който подаде успоредно на голлинията и Ван Перси на празна врата отбеляза.

Само минута по-късно „червените дяволи" вече водеха в резултата. Играч на Фулъм изби нескопосано топката около дъгата на наказателното поле и тя попадна в Майкъл Карик, който стреля и с помощна на рикошет топката влезе за 2:1.

В четвъртата минута на добавеното време играч на гостите стреля, Де Хеа изби, топката попадна право на главата на Дарън Бент, който отблизо вкара за 2:2.

След този мач Юнайтед запази седмото място в класирането, а Фулъм остана на дъното, заемайки 20-ата позиция.

Манчестър Юнайтед - Фулъм 2:2