Уотфорд, воден от бившия треньор на Левски Славиша Йоканович, оглави класирането на Чемпиъншип. Това стана, след като в мач от 41-ия кръг „стършелите” победиха Мидълзбро с 2:0 вкъщи. По този начин те спечелиха битката с прекия си съперник за първата позиция и вече водят с точка пред опонента.

В 35-ата минута Трой Дийни изведе домакините напред след диагонален удар, като прекара топката през краката на вратаря. През второто полувреме, Одион Игало вкара със страхотен удар от дистанция за крайното 2:0.

После Гедиура имаше шанс да направи победата класическа, но негов удар от воле бе спасен от стража на гостите. По-късно днес другите два от претендента за първото място - Борнемут и Норич, играят своите мачове от кръга и при успех могат отново да разместят класирането на върха.