Водачите във Висшата лига Манчестър Юнайтед и Челси постигнаха категорични победи в поредния кръг.

Манчестър Юнайтед преодоля съпротивата на Уотфорд с 4:0 и прибави нови три точки към актива си. През първата част португалското крило на "червените дяволи" Кристиано Роналдо откри резултата от дузпа в 20-та минута.

През втората част Лойд Дойли си вкара автогол в 61-ата минута, а другите две попадения вкараха Хенрик Ларсон и Уейн Рууни само в разстояние на две минути – в 70-ата и 71-ата минута на двубоя.

Челси продължава преследването на водача. Този път жертва на "сините” от Лондон стана Блекбърн. Класическото изражение на резултата е доказателството за превъзходството на Челси - 3:0.

Дидие Дрогба се разписа за пореден път в тазгодишната кампания за 1:0. Второто попадение добави Франк Лампард в 67-ата минута, а крайният резултат оформи Саломон Калу в последните секунди от срещата.

Стилиян Петров се завърна в стартовия състав на Астън Вила, но си заработи жълт картон при загубата на неговия тим с 1:3 като гост на Нюкасъл.

Почетното попадение за отбора на Мартин О`Нийл вкара новото попълнение Ашли Йънг. За домакините вкараха Джеймс Милнър, Киърън Дайър и Антоан Сибиерски бяха точни за Нюкасъл.