Уулвърхемптън разби с 3:1 тима на Уест Бромич. По този начин "вълците" направиха повече от решителна крачка към оцеляването, след като успяха да излязат от зоната на изпадащите.

Домакините започнаха изключително вдъхновено срещата, като още в рамките на първия половин час на практика решиха изхода на срещата. Стивън Флетчър откри резултата още в 15-ата минута, а Гедиура в 28-ата удвои преднината на "вълците".

Само 2 минути след подновяването на играта Стивън Флетчър съвсем успокои трибуните на "Молиню" със своя втори гол в срещата. В 55-ата минута Одемвинге върна един гол от дузпа, отсъдена за нарушение на Гедиура срещу Томас.

До края на срещата последва убийстве натиск на гостите. Томас удари горна греда, а Кокс пропусна сам срещу вратаря. Уест Бром обаче така и не успя да вкара втори гол и по този начин пропусна шанса си да се добере до точка.