Тотнъм сътвори издънка в типичен стил, отпадайки от Уест Хем в турнира за Купата на Лигата. "Шпорите" допуснаха обрат от 2:0 до 2:3 на "Уембли", при това за по-малко от едно полувреме.

Началото започна по мечтан начин, тъй като Сон изведе Муса Сисоко сам срещу вратата - 1:0 още в 6-ата минута!

Тотнъм бе по-активният отбор през първите 45 минути, а съперникът му трудно достигаше до нещо интересно пред наказателното поле на Ворм и едва ли някой се е съмнявал в успеха на "шпорите".

Нещо повече - изглеждаше, че Тотнъм със сигурност няма да има проблем да се класира за 1/4 финалите, след като Деле Али покачи на 2:0 с удар по диагонал от наказателното поле, който рикошира в защитник на "чуковете".

Снимка 319875

Те обаче удариха много сериозно в рамките на 5 минути през втората част!

В 55-ата минута Андре Аю намали на 1:2 на метри от голлинията, възползвайки се от избита от Ворм топка след удар извън наказателното поле!

След още 5 минути отново Аю прати топката в мрежата за 2:2 от близка дистанция след лошо построена отбрана на футболистите на Почетино!

Кулминацията дойде в 70-ата минута!

Анжело Огбона се извиси над всички и с глава засече центриране от корнер и вкара за 3:2, носейки пълен обрат за Уест Хем.

До края на мача "шпорите" опитаха да докарат нещата поне до продължения, но Деле Али и Кристиян Ериксен не се възползваха от добри шансове пред вратата на съперника.