Тимът на българския нападател Димитър Бербатов Тотнъм се нареди сред 1/2-финалистите за Карлинг къп, след като макар и трудно, се справи със Саутенд с 1:0. Единственото попадение бе дело на Джермейн Дефоу в продълженията.

„Най-добрият нападател на България” Бербатов, който вчера бе в родината за церемонията „Футболист на годината”, влезе като резерва за „шпорите”.

Много силни изяви на вратата на Саутенд имаше стражът Дарил Флеъвън, който реагира блестящо при удари на Дани Мърфи и Стед Малбранк.

До почивката съотборниците на Бербатов имаха страхотен шанс да отбележат, но мощният шут на Мидо срещна гредата.

През втората част отново Мидо бе в основата на опасностите за тима си, но Флеъвън се прояви блестящо, Все пак логичното се случи в 115-ата минута, когато Дефоу стреля от близко разстояние.

Саутенд достигна 1/4-финалите, след като в предишния кръг изненадващо отстрани Манчестър Юнайтед.

Бербатов започна на резервната скамейка, но в 76-ата минута влезе на мястото на Дани Мърфи и по този начин Тотнъм заигра с трима нападатели. За съжаление Митко нямаше шанс да опъне мрежата на Саутенд.

Българският нападател обаче изведе отляво Мидо, който подаде на Дефоу за единственото попадение.

Бербатов можеше сам да реши изхода на двубоя още в редовното време, но в 89-та минута вратарят Дарил Флевън спаси неговия удар с глава.

След гола на Дефоу българинът също имаше възможности да вкара. Първо обаче вратарят на Саутенд спаси неговия удар в 116-та минута, а след това нападателят стреля в аут.

В същото време голът на Дидие Дрогба в 79-та минута бе достатъчен за тима на Челси, който се наложи с минималното 1:0 над домакина си Нюкасъл и също продължава напред.

Другият 1/2-финалист за Карлинг къп е тимът на Уикъмб, който се класира след успех над Чарлтън, а Арсенал и Ливърпул ще излъчат последния полуфиналист на 9 януари. За същата дата е насрочен и първият 1/2-финал в турнира.