Астън Вила постигна нова победа в английската Висша лига след като като победи като гост Уигън с 2:1 в отложен двубой от 21-ия кръг. Българският капитан на Вила Стилиян Петров започна мача като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути.

В 25-ата минута Макарти от тима на Уигън си отбеляза нелеп автогол, с което откри резултата на "Ди Ел Стейдиъм". Домакини реагираха светкавично на удара и изравниха резултата само 2 минути по късно с попадение на Коулдуел. Астън Вила все пак стигна до 3-те точки в срещата в 63-ата минута след като Милнър наказа грешка на вратаря на Уигън. След срещата Вила е 7-ми, но тимът на Стилиян Петров излезе на само 4 точки от 4-ия Тотнъм. Отборът на Уигън остана на незавидното 15-то място в класирането.