Думата "срам" вече започна да има само едно значение в английския футбол - Ливърпул. Момчетата на Рой Ходжсън записаха пореден повече от унизителен мач за феновете си и паднаха от Блекбърн с 3:1 като гост. Това пък почти сигурно ще доведе до напускането именно на Ходжсън. Олсон и Мварувари на два пъти бяха точни за Блекбърн, а Джерард върна едно попадение за мърсисайдци.

Противно на резултата мачът започна по-активно за Ливърпул. Торес бе над всички, като направи един пропуск, а след това дори вкара гол в мрежата на домакините. Той обаче не бе зачетен заради засада. Постепенно обаче Блекбърн започна да взима инициативата на терена и да стига до по-чистите положения за гол.

Само в рамките на 6 минути домакините нанесоха своя удар. Първо в 32-ата Олсон беше изведен по перфектен начин от Диуф, надбяга Кириякос и под плонжа на Рейна прати топката в мрежата на гостите. В 38-ата пък Мварувари направи за смях Кириякос и разстреля Рейна за втори път в срещата - 2:0.

В началото на втората част гостите се опитаха да създадат няколко опасни положения, водени най-вече от Стивън Джерард. Вместо да намалят обаче, в 57-ата минута допуснаха трети гол. Хойлет проби отлично и пусна към Мварувари, който вкара лесно за 3:0.

В 81-ата минута Джерард вкара със страховит шут от границата в наказателното поле, но усилията на Ливърпул стигнаха до толкова. В 85-ата минута те бяха близо и до втори гол, но Джерард си позволи да пропусне дузпа. Той стреля много силно от 11-те метра и топката премина в аут. Тимът бе принуден за пореден път да преклони безславно глава.

БЛЕКБЪРН - ЛИВЪРПУЛ 3:1

1:0 Олсон (31), 3:0 Мварувари (38, 57), 3:1 Джерард (81)