Тимът на Челси се класира за финала на турнира за Купата на лигата (Карлинг къп), след като се наложи като домакин с 4:0 в реванша над скромния тим на Уикъмб. Предишната среща на 10-и януари завърши 1:1 и след деншния си успех възпитаниците на мениджъра Жозе Мауриньо се класираха за пети път в историята си за финал в надпреварата.

Най-много затруднения за защитата на гостите създаде бившият нападател на Милан Андрий Шевченко, който още в 25-ата минута надигра бранителите и прати топката в мрежата под плонжа на вратаря, като реализира така желаното от него попадение.

Отново украинецът бе най-съобразителен минута преди почивката, когато с техничен удар прехвърли стража на домакините, удвоявайки преднината на „сините” от Лондон.

Третото попадение на „Стамфорд Бридж” 20 минути преди края отбеляза Франк Лапард, който довърши четвъртодивизионния тим с второто си попадение секунди преди последния съдийски сигнал.

На финала шампиона на Англия се изправя срещу победителя от сблъсъка Арсенал – Тотнъм, като първата среща между двата тима е на 24-ти януари на "Емирейтс", а реваншът е на 31-ви януари.