Отборът на Шефийлд Юнайтед завърши 1:1 срещу Ливърпул на "Брамъл Лейн" в първия си мач в елита след 12-годишно отсъствие.

Новото попълнение Роб Хълс, който бе привлечен от Лийдс срещу 2,2 милиона лири, откри резултата малко след почивката с удар с глава след центриране на Дейвид Ънсуърт от фаул.

Голът дойде след колективна грешка в състава на Ливърпул и препарира вратаря Рейна.

Роби Фаулър изравни 20 минути преди края от малко спорна дузпа, отсъдена пресилено от главния съдия Роб Стайлс за нарушение на Крис Моргън срещу Стивън Джерард в наказателното поле.

През рекордните за последните 15 години 31 726 зрители домакините бяха равностойни на именития си съперник, макар че Ливърпул създаде по-чистите положения в мача.

Стюарди изнасят контузения Рийзе.Новото попълнение в състава на "мърсисайдци" Крейг Белами пропусна целта от ъгъла на малкото наказателно поле с удар по диагонала още в деветата минута.

Малко преди почивката шут на Фабио Аурелио от фаул от 25 метра бе избит над вратата от Пади Кени.

В 49-ата минута Сами Хупия можеше да изравни, но нацели страничната греда с удар с глава след центриране от ъглов удар на Джерард от ляво.

Ливърпул се лиши от двама ключови футболисти - Йон Арне Рийзе и Джейми Карагър, които бяха контузени през първото полувреме. В крайна сметка двубоят завърши 1:1, което бе справедлив резултат с оглед на показаното от двата тима.

Останалите резултати

Арсенал - Астън Вила 1:1
Евъртън - Уотфорд 2:1
Нюкасъл - Уигън 2:1
Портсмут - Блекбърн 3:0. Първият гол за Портсмут на Светослав Тодоров в 26-ата минута. Две попадения за Портсмут и на Кану.

Рединг - Мидълзбро 3:2
Уест Хем - Чарлтън 3:1. Радостин Кишишев не бе в групата на Чарлтън за мача.