Новакът във Висшата лига Шефийлд Юнайтед измъкна изключително важен и драматичен успех на "Брамъл Лейн" над Мидълзбро с 2:1 в среща от седмия кръг на английското футболно първенство.

Гостите бяха по-дейният отбор през първото полувреме, но Роб Хълс изведе домакините напред в 35-та минута при контраатака след като Колин Казим-Ричард проби през центъра и остави нападателя в чиста позиция.

До края на първото полувреме пропуск от удобна позиция направи Марк Видука, а Казим-Ричардс стреля над вратата от около 25 метра.

След почивката нигерийският голмайстор Якубу Айегбени изравни в 49-та минута след като догони дълъг пас и пусна топката край вратаря Патрик Кени.

Мачът вървеше към равенство, когато Ягиелка стреля силно от около 25 метра и изненада вратаря на Мидълзбро.

Гостите, предвождани от Гарет Гаутгейт доминираха през първото полувреме, но нападателят Якубу Айегбени направи уникален пропуск и лиши Боро от заслужен аванс.

И когато всички очакваха тимът от североизточна Англия да открие резултата, това сториха домакините чрез Роб Хълс. Мощният стрелец на Юнайтед бе точен с безпощаден удар с левия крак след отлична работа по крилото на младия Колин Казим-Ричардс.

Това бе първа победа за Шефилд Юнайтед в Премиършип.