Отборът на Лестър се завърна в голямата игра. „Лисиците” постигнаха първи успех от началото на сезона, след като на свой терен се справиха с коравия тим на Суонзи - 2:1. Въпреки трудното начало, шампионите поведоха след гол на Джейми Варди в 32-ата минута. Дани Дринкуотър се възползва от уникалната скорост на английския национал, който надбяга съперника си и майсторски разстреля Фабиански.

Нещата станаха още по-приятни за домакините в 52-ата минута, когато Уес Морган удвои. Той и колегата му в отбрана – Роберт Хут сътвориха хао с полето на Суонзи след един корнер. При него най-съобразителен бе тъмнокожият здравеняк, който хладнокръвно направи 2:0.

Устремът на домакините бе леко разколебан в 56-ата минута, когато Риад Марез изпусна дузпа. Това сякаш притесни „лисиците”, които допуснаха гол в мрежата си 10 минути преди края. Точен тогава беше Лирой Фер. За повече „лебедите” нямаха както време, така и възможности.

Нужно е да отбележим, че срещата се игра под непрестанен порой.

Въпреки пръснатите пари за селекция, Кристъл Палас отново се издъни.”Орлите” не спечелиха и домакинството си на Борнемут, завършвайки 1:1. Срамът можеше да бъде пълен, ако Скот Дан не бе спасил своите с гол в добавеното време. Преди това „черешките” бяха повели с попадение на Джошуа Кинг. Хиксът може да доведе и до оставката на Алън Пардю.

Автогол на ветерана Шей Гивън донесе скъпоценен успех за Евертън над Стоук Сити. Двубоят беше доста равностоен като и двата тима имаха своите чисти голови положения. В последен мач от този часови интервал, Съндърланд и Саутхямптън завършиха при реми 1:1.