Рединг разби Кардиф Сити с 3:0 като гости и по този начин се класира за финала на плейофите в Чемпиъншип. В решителен за влизане в елита мач на „Уембли", „синьо-белите" ще срещнат друг уелски тим - Суонзи  .

Рединг стигна до победата с интелигента игра и след 0:0 в първия двубой у дома отстрани"сините птици".

Шейн Лонг откри в 28-ата минута след грешка на вратаря Стивън Байуотър. Секунди преди почивката гостите получиха право на много спорна дузпа. Мат Милс бе задържан в пеналта от защитник на Кардиф при изпълнението на един корнер и реферът Хауър Уеб посочи бялата точка. Ирландецът Лонг отново беточен и удвои аванса ма „кралските поданици".

Крайното 0:3 оформи Джоби Маканъф с красив гол 6 минути преди края.

Рединг или Суонзи ще имат шанс да се присъединят към Куинс Парк Рейнджърс и Норич, които вече си спечелиха промоция в редовния сезон.