Кризата в Ливърпул продължава с пълна сила. "Червените" направиха поредна грешна стъпка, след като загубиха с 0:2 визитата си на последния в класирането Посртсмут.
Надир Белхадж откри резултата в 33-ата минута с удар от малък ъгъл. 10 минути по-късно Ливърпул получи втори тежък удар, след като Хавиер Масчерано получи директен червен картон за груб фаул срещу Тал Бен-Хаим в центъра на терена.

След почивката мърсисайдци се опитаха да променят негативния развой на мача, но за сметка на това получиха втори гол в 82-ата минута. Точен за Портмуст бе нападателят Федерик Пикион, който се разписа с удар от въздуха.

Благодарение на победата, момчетата на Аврам Грант поне за няколко часа излязоха от зоната на изпадащите. Ливърпул пък ще се отдалечи още повече от Топ 4, ако лидерите в класирането спечелят двубоите си. Загубата допълнително увеличава напрежението върху Рафаел Бенитес, за когото двубоите около Коледа ще бъдат съдбовни.

ПОРТМУСТ - ЛИВЪРПУЛ 2:0
1:0 Белхадж (33')
2:0 Пикион (82')

ПОРТМСУТ: Бегович, Кабул, Хрейдарсон, Финан, Бен-Хаим, Белхадж, О'Хара, Браун, Боатенг (89' Мълинс), Йебда, Пикион (93' Кану)

ЛИВЪРПУЛ: Рейна, Джонсън, Агер, Инсуа (68' Аурелио), Карагър, Досена (53' Бенаюн), Джерард, Масчерано, Лукас, Торес, Кайт
Червен картон: Мачерано (44'), Ливърпул