Нюкасъл продължава със силната си серия и постигна трета поредна победа, след като надделя с 2:0 в домакинството си на Бърнли.

Попаденията за "свраките" бяха дело на Мигел Алмирон (14") и Александър Исак (74").

Домакините успяха да излязат напред още в 14-ата минута, когато тяхната преса свърши работа, а Мигел Алмирон се възползва и с отличен удар с левия крак не остави шансове на Джеймс Трафърд.

В 75-ата минута се стигна до дузпа, след като Амин Ал Дахил влезе доста невнимателно в краката на играч в черно и бяло и съдията не се поколеба да отсъди дузпа. Александър Исак застана зад топката и реализира за 2:0. Играчите на Бърнли можеха да се върнат бързо в мача след удар именно на Ал Дахил три минути след това, но Ник Поуп предотврати попадението и по този начин осигури спокойно доиграване на последните минути на двубоя.

С третата си поредна победа Нюкасъл се изкачи до осмата позиция с 12 точки. Бърнли пък продължава да затъва и все още има само една точка от началото на кампанията, което ги праща на предпоследното място в подреждането на Премиър лийг.

Уулвърхемптън - Манчестър Сити 2:1 в мач от Висшата лига