Четвъртият кръг от турнира за Купата на Англия стартира с огромна сензация. 12-кратният носител на ФА Къп - Манчестър Юнайтед, скоропостижно се сбогува с амбициите си в тази надпревара, след като бе елиминиран от намиращия се в Чемпиъншип Мидълзбро. Двата тима завършиха 1:1 в редовното време, като Санчо откри за фаворитите, а Круукс изравни. Преди всичко това дузпа беше пропуснал Кристиано Роналдо.

Окончателно: Лингардиньо остава на "Олд Трафорд"

Твърди експертът Фабрицио Романо

Така след скучни продължения се стигна и до изпълнението на наказателни удари. 15 от 16 дузпи бяха реализирани, ала последната от тях се оказа фатална. И за ужас на милионите им фенове, големият шок бе за Манчестър Юнайтед. Антъни Еланга прати кълбото над горната греда и така селекцията на Ралф Рангник претърпя поредно разочарование през този и без това доста тежък сезон за гранда.

Снимка 562416

Ралф Рангник подходи сериозно и заложи на оптимален състав за турнирния двубой. Още в първите минути задна ножица на Кристиано Роналдо бе спасена от Лъмли.

Така "червените дяволи" стигнаха до ранна възможност за преднина. Завърналият се на терена Пол Погба бе фаулиран в съперниковото наказателно поле и реферът Антъни Тейлър отсъди дузпа. Вече рожденикът Кристиано Роналдо, направи нещо рядко виждано в неговата кариера, и шутира в аут от бялата точка.

Снимка 562417

Пет минути по-късно, домакините все пак поведоха. Джейдън Санчо навлезе в полето на Боро и след скоростни финтове прати кълбото в далечния ъгъл на Лъмли.

Не дразнете лъва: Фъргюсън не говорил с дни на играчите си

"Помня как поянкога мениджърът не ни говореше в продължение на седмици", разкри Рууни

Пропуските на Роналдо продължиха и в 29-ата минута Кристиано пак стреля в близост до дясната греда. В следващата атака гол на Маркъс Рашфорд беше отменен поради засада.

През втората часа Юнайтед продължи с пропуските, като Роналдо и Рашфорд пак не намериха мрежата на Мидълзбро. Така стана, че "червените дяволи" бяха наказани за своята неточност в завършващата фаза.

Снимка 562414

В 64-ата минута Юнайтед беше хванат на контра, а Уотмор се измъкна от единствения в "червено" Хари Магуайър. Въпросният си спря топката с помощта на ръката, но продължи към Кроокс, вкарал на празна врата за 1:1. Въпреки логичните брожения на домакините, Антъни Тейлър прецени, че всичко е било в рамките на правилата.

Под гаранция: Освободиха Мейсън Грийнууд от ареста

Той трябваше да бъде освободен още в понеделник, но към него бяха повдигнати още обвинения

До края на редовното време, селекцията на Рангник обсади вратата на Мидълзбро. Бруно Фернандеш се оказа голям длъжник, тъй като в 72-ата минута удари гредата въпреки това, че около 80 процента от вратата бе празна. В последните мигове Антъни Еланга стреля с глава право в обсега на Лъмли.

През първото продължение двата тима създадоха по една опасна ситуация. Първата бе за представителя на Чемпиъншип, но така и не се намери кой да засече острия пас на резервата Аарън Конъли. Горе-долу идентична беше и атаката на фаворитите, които не се възползваха от добри индивидуални действия на Роналдо.

Бъдещето на Кавани става ясно през май

Нападателят може да продължи кариерата си в Ла Лига

Вторите 15 минути стартираха с отличен шанс за Бруно Фернандеш. Португалецът получи чудесно центриране от сънародника си Далот, ала насочването му с глава бе избито над горната греда от Лъмли с върха на неговата дясна ръкавица.

Снимка 562418

Моментът на Боро можеше да настъпи в 114-ата минута. Отбраната на Юнайтед бе приспана и само решителната намеса на Хендерсън спря Конъли от това да реализира за 1:2.

При дузпите нервите бяха обтегнати до краен предел. Трябваше да се изпълнят цели 16 дузпи, за да се окаже последната от тях и фатална. Младата надежда на Юнайтед - Антъни Еланга прати топката високо над горната греда и така Мидълзбро сътвори сензацията и продължава в петия кръг на ФА Къп!