Манчестър Юнайтед направи нова важна крачка към спечелването на място в Шампионската лига за следващия сезон. „Червените дяволи" достигнаха до труден успех с 3:1 у дома срещу предпоследния в класирането - Бърнли.

Иначе мачът започна отлично за хората на Луис ван Гаал, които поведоха още в 6-ата минута След един корнер, топката бе продължена към Фалкао на задната греда. Колумбиецът пък обърна наляво, където Смолинг с глава засече за 1:0.

Радостта на домакините обаче трая само няколко минути. Бърнли спечели една топка в половината на домакините, Трипиър центрира чудесно отдясно и Ингс с летящ плонж с глава изравни.

Домакините обаче не се отказаха и в крайна сметка стигнаха до втори гол в продължението на първата част. След късо изпълнен корнер Ди Мария центрира и пак Крис Смолинг с глава изведе „червените дяволи" напред.

След почивката не бе чак толкова интересно, макар че малко след началото на втората част Бойд пропусна нелош шанс за Бърнли.

В крайна сметка Юнайтед си реши мача десет минути преди края. Скот Арфийлд направи нарушение в пеналта на гостите, което веднага бе наказано с дузпа. Робин ван перси застана зад топката и не сбърка, оформяйки крайното 3:1.

Успехът за Юнайтед е още по-важен с оглед нулевото реми на Саутхемтън срещу Усет Хем. По този начин Уейн Руни и ко вече са на трето място, на 5 точки зад съгражданите от Сити.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - БЪРНЛИ 3:1

1:0 Смолинг (6')

1:1 Ингс (12')

2:1 Смолинг (45')

3:1 Ван Перси (82'-д)

Манчестър Юн: Де Хеа, Рохо, Еванс, Джоунс (5'-Смолинг), Макнеър, Блинд (39'-Ерера), Руни, Ди Мария, Янузай, Фалкао (74'-Фалкао), Ван Перси

Бърнли: Хийтън, Трипиър, Кийн, Мий, Шейкъл, Бойд, Арфийлд, Джоунс, Найтли, Барнс, Ингс.