В последна среща за деня от поредния 32-ри кръг в Премиършип Манчестър Юнайтед надигра Астън Вила с 4:0.

В прелюдия преди срещата от четвъртфиналната фаза на Шампионската лига с Рома "Червените дяволи" се разиграха и бяха близо до разгром на "виланите".

Головото шоу стартира с попадение на Кристиано Роналдо, който откри резултата в 17-ата минута на срещата. В 33-ата минута Карлос Тевес направи 2:0 и това даде самочувствие на домакините.

През втората част гостите се опитаха да бъдат равностойни на именития си съперник, но това не се получи. Дойде времето на Уейн Рууни, който реализира две попадения. В 53-ата минута при образцова атака преминала през Роналдо, кълбото попадна в Рууни и нападателят не сбърка, правейки резултата класически.

В 70-ата минута отново Рууни бе точен и фиксира крайният резултат. До края на срещата въпреки усилията и на двата тима ново попадение не падна.