Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 2:1 в голямото дерби на английския футбол от третия кръг на Висшата лига. Домакините поведоха с голове на Джейдън Санчо (16') и Маркъс Рашфорд (53'), а Мохамед Салах (81') върна надеждите на гостите за нещо повече в мача, но в крайна сметка повече попадения на стадион "Олд Трафорд" не паднаха.

Манчестър Юнайтед - Ливърпул 2:1

Двубоят на "Олд Трафорд" е тази вечер от 22.00 часа

Манчестърци влязоха много добре в мача и в първите минути натикаха своя гост в собствената му половина. Още в 4-та минута Маркъс Рашфорд беше изведен на добра позиция, но Върджил ван Дайк бързо настигна английския национал, блокира изстрела му и върна притежанието на топката за Ливърпул.

Снимка 584965

"Червените дяволи" продължиха да натискат и агресията им за малко да даде резултат в 10-та минута, когато Еланга нацели гредата. Само 6 минути по-късно натискът на Юнайтед даде резултат и домакините излязоха напред в резултата. Еланга проби по левия фланг и центрира в наказателното поле, Санчо си спря топката, финтира Джеймс Милнър и хладнокръвно прати кълбото в мрежата на Ливърпул за 1:0.

Снимка 584968

Ливърпул се съвзе след първоначалния шок и успя да спечели притежанието на топката до края на полувремето, а това доведе до няколко добри ситуации пред вратата на Давид де Хеа. Най-чистото от тях се случи в 41-а минута, когато след изпълнение на корнер, Джеймс Милнър стреля с глава, а Бруно Фернандеш в опита си да изчисти насочи топката към собствената си врата, Лисандро Мартинес обаче изчисти от голлинията. Мърсисайдци имаха претенции за дузпа, но на повторенията се видя, че топката го удри в гърдите.

Втората част отново започна силно за домакините и само 8 минути след подновяването на играта Юнайтед удвои преднината си. Антъни Марсиал изведе Рашфорд сам срещу Алисон и англисйкият национал го преодоля за 2:0.

Снимка 584972

Ливърпул натисна в последните минути и Мохамед Салах върна интригата в 81-а минута. Гостите изпълниха корнер, получи се разбъркване, при което Карвальо стреля към вратата, Де Хеа спаси но топката попадна в Салах, който с глава разпечата вратата на Юнайтед.

До края на двубоя "червените дяволи" не допуснаха опасности пред вратата си и се поздравиха с успех в голямото дерби на Англия.

Това е първа победа за момчетата на Тен Хаг през сезона и с тези 3 точки Юнайтед се изкачи до 14-то място в класирането. Ливърпул остава едва с 2 спечелени точки и след 3 кръга във Висшата лига заема незавидната 16-та позиция в таблицата.