Манчестър Сити разби без особени проблеми Астън Вила с 3:0 в 1/8-финал за ФА Къп. За пръв път от много време Стилиян Петров излезе като титуляр за бирмингамци и остана на терена през целия мач. Българинът обаче не успя да помогне с нищо на отбора си, който очевидно бе по-слаб тази вечер. В следващия кръг „гражданите" ще се изправят срещу Рединг, който вчера отстрани Евертън.

Сити започна много силно на свой терен и резултатът не закъсня. Яя Туре откри още в 5-ата минута отблизо завършвайки добро разиграване след корнер.

Само 20 по-късно Манчестър вече водеше с 2:0. Този път Туре асистира, а атаката бе завършена с хубав удар от страна на Марио Балотели.

Вила така и не направи нищо запомнящо се предни позиции, въпреки че вече нямаше какво да губи. Картината не се промени и след почивката, което позволи на домакините да решат всичко с трети гол в 70-ата минута. Разписа се Давид Силва, а голяма заслуга за попадението имаше Пабло Сабалета, който проби отлично по фланга.

В последните 20 минути мачът просто се доиграваше, а феновете на „небесно сините" се забавляваха по трибуните на „Сити ъф Манчестър".