Манчестър Сити победи с 3:1 Астън Вила в среща от 23-тия кръг на Висшата лига на Англия.

"Гражданите" изковаха успеха си още през първото полувреме, в което вкараха и трите си гола. През втората част домакините отпуснаха крака от педала и това доведе до някои критични моменти пред вратата им в края на двубоя.

Родри откри резултата още в четвъртата минута, засичайки с глава центриране от корнер на Рияд Марез.

В Барселона потриват ръце заради ситуацията с Ман Сити

За да взимат играчи

Манчестър Сити имаше тотален контрол над играта в първите 30 минути и пропусна още няколко добри възможности за втори гол. Такъв "небесносините" все пак вкараха в 40-ата минута. Една изритана от вратаря Едерсон топка не бе разчетена от централния защитник Калъм Чембърс и той не успя да я върне към Емилиано Мартинес. Ерлинг Холанд изпревари аржентинския страж и подаде към Илкай Гюндоган, който на празна врата покачи на 2:0.

В добавеното време на първата част домакините спечелиха и дузпа, която Рияд Марез превърна в гол.

На почивката Холанд излезе от игра, тъй като в средата на първото полувреме получи болки в бедрото. Без него домакините не изглеждаха толкова опасно в атака, а Астън Вила хвърли повече усилия в преден план.

В 61-вата минута Оли Уоткинс върна едно попадение за бирмингамци, а в добавеното време напречната греда спря резервата Джон Дуран от ювелирно попадение, с което да намали разликата до един гол.

С победата Манчестър Сити си върна втората позиция, на която за около два часа бе Манчестър Юнайтед. Шампионите вече имат 48 точки от 22 мача и изостават с три от лидера Арсенал, който има и мач по-малко. Двата отбора се срещат в отложен мач в сряда.