Ман Сити записа трудна победа на старта на Висшата лига. "Гражданите" стигнаха до драматично 2:1 срещу Съндърлан на "Етихад". Така Хосеп Гуардиола записа успешен дебют начело на Сити.

Тимът му първи поведе в резултата чрез Серхио Агуеро, Дефоу изравни в средата на втората част, като в самия край юношата на Ман Юнайтед, играещ за "черните котки" Пади Макнеър си вкара автогол и донесе победата за "гражданите".

Срещата започна отлично за Ман Сити. В 4-ата минута Рахийм Стърлинг проби отдясно и бе спънат от Патрик ван Аанхолт. Робърт Медли посочи бялата точка, а Агуеро бе безкомпромисен при изпълнението си.

В 71-ата минута Дефоу смълча "Етихад" след хубава атака на "черните котки". Борини комбинира добре с Родуел, който веднага изведе нападателя зад отбраната. Кабайеро излезе напред, но Дефоу успя да промуши топката за 1:1.

Домакините се хвърлиха в атака и натискът им даде резултат в 87-ата минута. Бившият играч на Манчестър Юнайтед Пади Макнеър вкара с глава в собствената си врата след центриране на Хесус Навас. В добавеното време Келеши Иеанашо пропусна да отбележи трети гол за "гражданите".