Кристъл Палас срази Лийдс с 5:1 като гост, за да продължи с възхода си във Висшата лига след завръщането на Рой Ходжсън като мениджър, постигайки втори пореден успех.

Нищо не предвещаваше подобна развръзка, след като домакините играха силно през първото полувреме и в 21-ата минута Патрик Бамфорд вкара страхотен гол с глава.

В самия край на полувремето обаче, след статично положение, защитникът Марк Гехи изравни с удар отблизо, след което след паузата играта на домакините тотално се разпадна.

В 53-ата минута Джордън Аю вкара с глава, а само 2 минути по-късно Еберечи Езе реализира за 3:1 след нова асистенция на Майкъл Олисе, който оформи хеттрика си от голови подавания в 69-ата минута, когато изведе Одсон Едуар и той намери далечния ъгъл.

Катастрофата за Лийдс стана пълна в 77-ата минута, когато Аю вкара отново, макар и с малко късмет за това топката да се окаже в краката му.

Така лондончани вече събраха 33 точки и са 12-и, като са на 6 от опасната зона. Орлите спечелиха 2 поредни мача за първи път от октомври/ноември миналата година, като преди тези 2 срещи отборът имаше само 1 успех в 15 мача. Лийдс е с 29 точки и е доста по-близо до изпадащите.